Pomoc pro oběti sexuálního násilí

Víš, že každá 2. žena a každý 4. muž se během života setká s nějakou formou sexuálního násilí nebo obtěžování? Organizace proFem proto na začátku roku 2024 otevřela na pražském Břevnově komplexní centrum pro oběti sexuálního násilí PORT, první v Čechách. Pro spuštění služby krizové pomoci a krizového bytu potřebují ale ještě dvě krizové interventky a vybavení do gynekologické ordinace.

“V PORTu měníme od základu způsob, jak obětem a přeživším sexuálního násilí pomáhat: komplexně, pod jednou střechou, v bezpečí, odborně, a přesto citlivě a s porozuměním. Představujeme nový model péče, který respektuje a reaguje na jedinečné potřeby každé oběti. Našim cílem je prosazovat zásadní změny ve způsobu, jakým instituce, poskytovatelé služeb a celá společnost přistupují k obětem sexuálního násilí.”

Centrum PORT nabídne krizovou pomoc a krizový byt, sociální poradenství, právní poradenství, právní zastupování, psychoterapii, místnost pro důkazní rozhovory a výslechy vedené policií, sběr a uchování genetických vzorků ve specificky vybavené gynekologické ordinaci či testování na pohlavně přenosné nemoci.

Informace o sbírce Potřebuji pomoc

Přidáš se k nám a pomůžeš rozjet krizovou pomoc v PORTu? Sbírku můžeš podpořit i dlouhodobě, stačí při přispívání zvolit možnost “Pravidelně” a nastavit si tak trvalý příkaz.

Zatím jsme společně vybrali 102270 Kč

Přispět Přispět 300 Kč Přispět 600 Kč Přispět 1000 Kč